Samuli Hölttä jatkaa pelejään Joensuun Jipossa

Viimeiset kaksi kautta Herculeksen riveissä pelannut toppari Samuli Hölttä siirtyy JIPPOon. Hölttä on solminut uuden seuran kanssa 1+1 vuotisen sopimuksen. HauPa:n kasvatti kuului kaudella 2020 Kakkosen johtaviin pelaajiin.

Herculeksen kapteenistoonkin kuulunut Hölttä herätti kiinnostusta useammissa seuroissa, ja kävi kesällä treenaamassa myös Veikkausliigajoukkue Helsingin IFK:n mukana. Vaikka Sampan lähtö joukkueesta kirpaisee, toteutuu samalla seuran iso tavoite edesauttaa pelaajan kehittymistä seuraavalle tasolle ja korkeampiin sarjoihin.

Hercules kiittää Samulia kuluneista pelivuosista, ja lähettää tsempit Ykkösen haasteisiin! Katso videolta Samulin lähettämät terveiset Hercules-yhteisölle. Videon näet myös facebookista tai instagramista.

Herculeksen pelit alkavat ensi viikolla, kun Kakkosen Cupissa vastaan asettuu paikallisvastustaja OLS. Kausarikilpailu on yhä käynnissä, lue lisää täältä. Kausarikaupoille pääset tästä!