JS Hercules sai alakertaansa vahvan lisäyksen, kun 21-vuotias Aapo Kuivila allekirjoitti seuran kanssa tulevaa kautta koskevan pelaajasopimuksen. Viime kaudella Kakkosta AC Oulu/OLS:n paidassa pelannut Kuivila on nuoresta iästään huolimatta jo kokenut pelaaja. SJK:n paidassa juniorien SM-sarjat läpi kolunnut toppari omaa kokemusta myös Ykkösestä SJK Akatemian kokoonpanossa.

JS Herculeksen vastuuvalmentaja Peter Ebbe Tønder asettaa Herkun uusimpaan vahvistukseen isot odotukset.

  • Aapo on erittäin urheilullinen ja hän on valmis antamaan kaikkensa joukkueensa eteen. Hänellä on erittäin kova kilpailuvietti ja hän haluaa voittaa. Aapo on lyhyessä ajassa omaksunut erittäin hyvin joukkueemme toimintatavat ja on jo nyt osa joukkuetta. Odotan häneltä myös pelillisellä puolella erittäin paljon. Hänellä on olemassa kaikki tarvittavat työkalut menestyäkseen, Tønder kehuu.